Izvēlieties teksta valodu / Choose a text language / Выберите язык текста

Par sīkdatņu izmantošanu

Izmantojot šo tīmekļa vietni, Jūs piekrītat, ka šajā vietnē ievietotās veiktspējas/analītiskās sīkdatnes tiek izmantotas ar mērķi uzlabot tīmekļa vietnes kvalitāti, pildot Valsts pārvaldes iekārtas likuma 10. pantā nostiprinātos valsts pārvaldes principus, ka valsts pārvaldi organizē pēc iespējas ērti un pieejami privātpersonai (astotā daļa), kā arī valsts pārvaldes pienākumu uzlabot sabiedrībai sniegto pakalpojumu kvalitāti; vienkāršot un uzlabot procedūras privātpersonas labā (sestā daļa).

Kas ir sīkdatne?

Sīkdatnes ir nelielas teksta datnes, kas tiek nosūtītas uz Jūsu datora atmiņu tīmekļa vietnes apmeklēšanas laikā. Katrā turpmākajā apmeklējuma reizē sīkdatnes tiek nosūtītas atpakaļ uz izcelsmes tīmekļa vietni vai uz citu tīmekļa vietni, kas atpazīst šo sīkdatni. Sīkdatnes darbojas kā konkrētas tīmekļa vietnes atmiņa, ļaujot šai vietnei atcerēties Jūsu datoru nākamajās apmeklējuma reizēs, tai skaitā sīkdatnes var atcerēties Jūsu iestādījumus vai uzlabot lietotāja ērtības. Papildu informāciju par sīkdatnēm, kā arī kā tās iespējams pārvaldīt vai izdzēst, varat iegūt tīmekļa vietnē www.aboutcookies.org.

Google Analytics

Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas uzņēmuma „Google Inc” programmas „Google Analytics radītas teksta sīkdatnes, kas tiek glabātas Jūsu datorā un ļauj analizēt vietnes apmeklētāju darbības tīmekļa vietnē raim.gov.lv. Šim nolūkam tiek apkopota standarta žurnālierakstu informācija (pieslēguma laiks, ilgums, IP adrese) un anonīma informācija par Jūsu darbībām tīmekļa vietnē.

Šo sīkdatņu radītā informācija par to, kā izmantojat raim.gov.lv, tiek nosūtīta uz „Google” serveriem ārvalstīs (kuri var neatrasties Latvijā vai Eiropas Savienībā) un tur saglabāta. Saskaņā ar Google Inc. pakalpojumu sniegšanas noteikumiem (Google pakalpojumu sniegšanas noteikumi (latviešu valodā) un Google Analytics Terms of Service) Google minēto informāciju izmantos, lai VRAA vajadzībām izvērtētu, kā Jūs lietojat tīmekļa vietni, un labāk izprastu vietnes apmeklētāju darbības, uzlabotu vietnes pievilcību, saturu un funkcionalitāti, kā arī nodrošinātu tīmekļa vietnes apmeklētāja interesēm un paradumiem atbilstošus informatīvos materiālus un lai sagatavotu pārskatus par lietotāju aktivitātēm vietnē.

Jūsu IP adrese, pielietojot IP-anonimizāciju Eiropas Savienības vai Eiropas ekonomiskās zonas teritorijā tiek saīsināta (dzēšot jūsu IPv4 adreses pēdējo oktetu un IPv6 adreses pēdējos 80 bitus atmiņā iestatot uz nulli). Tikai izņēmuma gadījumos Jūsu IP adrese var tikt nodota apstrādei ASV atrodošos Google serveros.

VRAA sīkdatnes neizmantos un to neļaus darīt nevienai trešai personai nolūkā atrast vai vākt jebkādu identificējamu personas informāciju par interneta vietnes www.raim.gov.lv apmeklētājiem.

Jūs varat tikt izslēgts no Google Analytics veiktās informācijas vākšanas, lejuplādējot un aktivizējot Google Analytics atteikšanās papildinājumu / papildrīku (Google Analytics Opt-out Browser Add-on) (šeit vai šeit). Šie papildrīki sazinās ar Google Analytics JavaScript (ga.js), lai norādītu, ka informāciju par attiecīgo tīmekļa vietnes apmeklējumu nedrīkst sūtīt uz Google Analytics.

Sīkdatņu veidi

Tiek izmantotas gan sesijas sīkdatnes (kas pastāv tikai līdz brīdim, kad aizverat tīmekļa pārlūkprogrammu), gan pastāvīgās sīkdatnes (kas pastāv ilgāku, konkrētu laika periodu).

Mājas lapa raim.gov.lv izmanto sekojošas Veiktspējas/analītiskās un funkcionālās sīkdatnes:

  • Obligāti nepieciešamās - Sīkdatnes, kas ir nepieciešamas lai varētu pārvietoties tīmekļa vietnē, izmantot tās sniegtās iespējas kā arī identificēties.
  • Veiktspējas/analītiskās sīkdatnes - Sīkdatnes, kas uzkrāj informāciju, kā apmeklētāji lieto šo tīmekļa vietni, piemēram, lai noteiktu kādas lapas tiek visbiežāk apmeklētas, kā arī, lai noskaidrotu, vai apmeklētāji saņem paziņojumus par kļūdām.
  • Funcionālās sīkdatnes - Šīs sīkdatnes ļauj mūsu mājas lapai atcerēties Jūsu veiktās izvēles (piemēram, lietotāja vārdu, lietoto valodu utml) un nodrošināt uzlabotas, personalizētākas iespējas.

Sīkdatnes, kas izmantotas raim.gov.lv mājas lapā:


Nosaukums Mērķis Kategorija Atrašanās (derīguma termiņš) Izcelsme
_ga Google Analytics (analytics.js) unikālo apmeklējumu uzskaite Veiktspējas/analītiskās sīkdatnes 2 gadi raim.gov.lv
_gat Google Analytics (analytics.js) pieprasījumu biežuma regulēšana Veiktspējas/analītiskās sīkdatnes 10 minūtes raim.gov.lv
__utma Google analytics (ga.js) unikālo apmeklējumu uzskaite Veiktspējas/analītiskās sīkdatnes 2 gadi raim.gov.lv
__utmt Google analytics (ga.js) pieprasījumu biežuma regulēšana. Veiktspējas/analītiskās sīkdatnes 10 minūtes raim.gov.lv
__utmb Google analytics (ga.js) pirmā apmeklējuma identificēšana. Veiktspējas/analītiskās sīkdatnes 30 minūtes raim.gov.lv
__utmz Google analytics (ga.js) apmeklējuma izcelsmes identificēšana. Veiktspējas/analītiskās sīkdatnes 6 mēneši raim.gov.lv

Kā var kontrolēt un izdzēst sīkdatnes

Parasti ir iespējams mainīt pārlūkprogrammas iestatījumus, lai atteiktos no jaunām sīkdatnēm, izslēgtu esošās vai vienkārši informētu Jūs par jaunu sīkdatņu nosūtīšanu uz Jūsu datoru. Lai to izdarītu, Jums ir jāaktivizē pārlūkprogrammā esošie norādījumi (parasti atrodas sadaļā „Palīdzība”, „Rīki” vai „Rediģēšana”). Vairāk lasiet www.aboutcookies.org. Tomēr ņemiet vērā, ka gadījumā, ja Jūs atteiksieties vai izslēgsiet sīkdatnes, dažas tīmekļa vietņu funkcionalitātes var tikt zaudētas.

Kontaktinformācija

Tīmekļa vietnes raim.gov.lv pakalpojumu kvalitātes uzlabošanai:

Valsts reģionālās attīstības aģentūra, 90001733697, Alberta iela 10, Rīga, LV 1010; e-pasts: pasts@vraa.gov.lv;

Jautājumos par sīkdatņu izmantošanu vai personas datu apstrādi lūdzam rakstīt uz e-pastu: atbalsts@vraa.gov.lv


Papildinformācija

Google Inc., 1600 Amphitheatre Parkway, Mountain View, CA 94043, USA Google Inc, saistības attiecībā uz fizisko personu datu apstrādi:
Google Analytics un ES–ASV privātuma vairoga programma
vai lasiet angļu valodā:
Google Analytics and the EU-US Privacy Shield